Print Close

Mirėsevini nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda


 

Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda filloi veprimtarinė e saj nė janar tė vitit 2004. Arsyet e krijimit tė kėsaj gjykate ishin rritja e efektivitetit nė luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe krimeve tė rėnda, si dhe pėrmirėsimi i gjykimit tė kėtyre ēėshtjeve penale.Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda ka nė kompetencėn e saj tokėsore tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė dhe si qendėr tė ushtrimit tė veprimtarisė sė saj Tiranėn. Objekt i punės sė kėsaj gjykate janė veprat penale tė parashikuara nga nenet e mėposhtme duke pėrfshirė edhe rastet kur ato janė kryer nga subjekte qė janė nė ... Mė shumė

 

 

 
Rregullore

RREGULLORE "PĖR MARRĖDHĖNIEN E GJYKATĖS ME PUBLIKUN"


mė shumė
 
Njoftime

Njoftim pėr punonjės internship (pa pagesė)
Pėr tė gjithė tė interesuarit, qė jeni diplomuar pėr Drejtėsi ose jeni nė pėrfundim tė studimeve nė ketė degė, Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda ofron internship pėr periudhe (1-2-3 mujore-pa pagesė).

Ne kuader te programit te Zgjerimit te BE-se, sot vizituan edhe GJKR-ne grupi i gazetareve evropiane.


Fjala pershendetese e z.Barroso dhe kryetarit z.Sander Simoni
Fjala e Presidentit tė Komisionit Evropian Hoze Manuel Barroso gjatė vizitės nė Gjykatėn e Krimeve tė Rėnda dhe fjala pėrshėndetėse e Kryetarit tė Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda - 30 qershor 2014.

mė shumė