Print Close

Mirėsevini nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda


 

Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda filloi veprimtarinė e saj nė janar tė vitit 2004. Arsyet e krijimit tė kėsaj gjykate ishin rritja e efektivitetit nė luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe krimeve tė rėnda, si dhe pėrmirėsimi i gjykimit tė kėtyre ēėshtjeve penale.Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda ka nė kompetencėn e saj tokėsore tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė dhe si qendėr tė ushtrimit tė veprimtarisė sė saj Tiranėn. Objekt i punės sė kėsaj gjykate janė veprat penale tė parashikuara nga nenet e mėposhtme duke pėrfshirė edhe rastet kur ato janė kryer nga subjekte qė janė nė ... Mė shumė

 

 

 
Rregullore

RREGULLORE "PĖR MARRĖDHĖNIEN E GJYKATĖS ME PUBLIKUN"


mė shumė
 
Njoftime

Njoftim per konkursin e pranimit per kandidat per keshilltar ndihmes ligjor
Nė zbatim tė ligjit 115/2016 “Pėr organet e qeverisjes sė sistemit tė drejtėsisė”, ligjit 96/2016 “Pėr statusin e gjyqtarėve dhe tė prokurorėve nė Republikėn e Shqipėrisė”, ligjit nr. 98/2016 “Pėr organet e Pushtetit Gjyqėsor nė Republikėn e Shqipėrisė”, si dhe Rregullores sė Brendshme tė Shkollės sė Magjistraturės, fillojnė regjistrimet pėr konkursin e pranimit pėr vitin akademik 2019 – 2020 pėr kėshilltarė dhe ndihmės ligjorė, i cili do tė zhvillohet gjatė muajit Prill 2019

Njoftim pėr punonjės internship (pa pagesė)
Pėr tė gjithė tė interesuarit, qė jeni diplomuar pėr Drejtėsi ose jeni nė pėrfundim tė studimeve nė ketė degė, Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda ofron internship pėr periudhe (1-2-3 mujore-pa pagesė).

Ne kuader te programit te Zgjerimit te BE-se, sot vizituan edhe GJKR-ne grupi i gazetareve evropiane.


mė shumė