Print Close

Mirėsevini nė Gjykatėn e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda


 

Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda filloi veprimtarinė e saj nė janar tė vitit 2004. Arsyet e krijimit tė kėsaj gjykate ishin rritja e efektivitetit nė luftėn kundėr krimit tė organizuar dhe krimeve tė rėnda, si dhe pėrmirėsimi i gjykimit tė kėtyre ēėshtjeve penale.Gjykata e Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda ka nė kompetencėn e saj tokėsore tė gjithė territorin e Republikės sė Shqipėrisė dhe si qendėr tė ushtrimit tė veprimtarisė sė saj Tiranėn. Objekt i punės sė kėsaj gjykate janė veprat penale tė parashikuara nga nenet e mėposhtme duke pėrfshirė edhe rastet kur ato janė kryer nga subjekte qė janė nė ... Mė shumė

 

 

 
Rregullore

RREGULLORE "PĖR MARRĖDHĖNIEN E GJYKATĖS ME PUBLIKUN"


mė shumė
 
Njoftime

Njoftim pėr shpallje konkurrimi pėr vend tė lirė pune
Pėr 1 (njė) vend, nė pozicionin Sekretare gjyqėsore, pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda, Tiranė

Njoftim pėr shpallje konkurrimi pėr vend tė lirė pune
Pėr 1 (njė) vend, nė pozicionin Specialist nė Sektorin e Shėrbimeve Mbėshtetėse (S SH M), pranė Gjykatės sė Shkallės sė Parė pėr Krime tė Rėnda, Tiranė

Njoftim per konkursin e pranimit per kandidat per keshilltar ndihmes ligjor
Nė zbatim tė ligjit 115/2016 “Pėr organet e qeverisjes sė sistemit tė drejtėsisė”, ligjit 96/2016 “Pėr statusin e gjyqtarėve dhe tė prokurorėve nė Republikėn e Shqipėrisė”, ligjit nr. 98/2016 “Pėr organet e Pushtetit Gjyqėsor nė Republikėn e Shqipėrisė”, si dhe Rregullores sė Brendshme tė Shkollės sė Magjistraturės, fillojnė regjistrimet pėr konkursin e pranimit pėr vitin akademik 2019 – 2020 pėr kėshilltarė dhe ndihmės ligjorė, i cili do tė zhvillohet gjatė muajit Prill 2019

mė shumė